Ընտրությամբ գործունեության դասընթացի ծրագիր

 

IMG_73011-2-րդ դասարանների ծրագիր

3-րդ դասարանի ծրագիր

4-րդ դասարանի ծրագիր

5-րդ դասարանի ծրագիր

Реклама

Տեխնոլոգիայի արվեստանոցի էսքիզներ

Հուլիսի 1. աշխատաժամանակ

10։00՝ «Բանգլադեշը 100 սովորողների աչքերով». Ռոբերտո Ռավալիի նախագծային պարապմունքը կրտսեր դպրոցների ճամբարականների հետ

12։00՝ «Բանգլադեշը 100 սովորողների աչքերով». Ռոբերտո Ռավալիի նախագծային պարապմունքը դասավանդողների հետ

15։00՝ Ռոբերտո Ռավալիի հանդիպումը ՀՃՇԱՀ «Արատես կարմիր ծաղիկ կամ ծաղկող Արատես» նախագծային խմբի հետ

2018-2019 ուս. տարվա ուսումնական փաթեթ

IMG_7301

Սեպտեմբեր

Հոկտեմբեր

Նոյեմբեր

Դեկտեմբեր

Հունվար

Փետրվար

Մարտ

Ապրիլ

Մայիս

Հունիս

Հունիս ամսվա հաշվետվություն

2 օր հերթապահ տնօրեն Արևմուտքում

Քանդակի փառատոնին ընդառաջ. քանդակների շարք՝ տիկին տիկնիկները կամ տիկնայք

Դիպլոմային աշխատանքի պաշտպանություն

Մանկավարժական բաց ճամբար

Ճամբարային շաբաթվա ամփոփումը տեխնոլոգների ջոկատում

Հունիսի 26-ի կլոր սեղան. Արևմտյան դպրոց

Զարգացման ծրագրով իրականացրած և ընթացքի մեջ գտնվող նախագծեր՝

  • ուսումնականա ջերմոցը շուրջտարյա զարգացող հրաշալիք
  • քարափ-բարձունքի բարեկարգում և շուրջտարյա խնամք
  • թաղամասի թարմաների ուսումնասիրում և խնամք, խաղողի և գինու դպրոց, խաղողագործների ընտրության խումբ
  • նկուղների բարեկարգում և շահագործում
  • թափոնն աղբ չէ- Դիանա Ղազարյան-  
  • շուրջտարյա պարտեզապուրակային ծրագիր
  • արտ-միջավայրի շարունակական աշխատանքներ
  • մառան-բնագիտության լաբորատորիայի նոր լուծում
  • Արևմտյան դպրոցի ներկայանալի տեսքին ուղված աշխատանքներ, խոհանոցի բարեկարգում

Արևմտյան դպրոցի կառուցվածքը 2019-2020 ուսումնական տարում

  • Նախակրթարաններ՝ 2 խումբ
  • 5 տարականների դասարան
  • 2 առաջին դասարան
  • 3 երկրորդ դասարան
  • 2 երրորդ դասարան
  • 2 չորրորդ դասարան
  • 2 հինգերորդ դասարան

Արևմտյան դպրոցը 2019-2020 ուստարում

  1. Մասնաճյուղի անվանումը՝  Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրի Արևմտյան դպրոց
  2. Մասնաճյուղի ղեկավար՝ թափուր
  3. Մասնաճյուղի գրասենյակի ղեկավար՝ Անուշ Հովհաննիսյան
  4. Կազմակերպիչ՝ Սոնա Փափազյան,
  5. Ուսուցչի օգնական՝ թափուր
  6. Դպրոցի սովորողների թիվ՝
  7. Պակասող մանկավարժական աշխատողներ՝ ուսուցչի օգնական , 5 տարեկանների ուսուցչի օգնական, դաստիարակ, 2 երկարացված օրվա կազմակերպիչ 
  8. Մանկապարտեզային խմբերի դաստիարակներ՝Մարգարիտ Հեքիմյան, Արևիկ Ուզունյան, Շուշան Սարդարյան, Բուրաստան Օսիպովա
  9. Դասարաններ՝ մեկ 5 տարեկանների, 2 առաջին, 3 երկրորոդ, 2 երրորդ, 2 չորրորդ, 2 հինգերորդ դասարաններ

Ընտրությամբ գործունեություն 1-3-րդ դասարաններում՝ ընտրությամբ գործունեություն՝ այդ թվում բանավոր մաթեմատիկա 4 ժամ, երաժշտական գործունեություն՝ 2 ժամ, կերպարվեստ՝ 2 ժամ, մարմնամարզություն՝ 2 ժամ:

4-5-րդ դասարաններ՝ մայրենի՝ 20 ժամ, մաթեմատիկա՝ 20 ժամ, ռուսերեն ՝8  ժամ, անգլերե՝ն 8 ժամ, տեխնոլոգիա՝ 12 ժամ, երաժշտություն՝ 8 ժամ, հայրենագիտություն՝ 8 ժամ, բնագիտություն՝ 12  ժամ, մարմնամարզություն՝ 3 ժամ,
Ընտրությամբ գործունեություն 4-5-րդ դասարաններում՝ մաթեմատիկոսի գործունեություն՝ 4 ժամ, պարտիզպանի գործունեություն՝ 4 ժամ, քանդակագործի գործունեություն՝ 4 ժամ, բնագիտական-տեխնիկական ստեղծագործություն՝ 4 ժամ, կինո-ֆոտո գործ՝ 4 ժամ, դիզայների գործունեույթուն՝ 4 ժամ, ընդհանուր պարապմունք՝ 1.15 րոպե:

      14. Դասավանդողներ՝ դասվարներ՝Լիլիթ Մովսիսյան  (5 տարեկանների դասվար), Լուսինե Փաշայան, Քրիստինե Հովսեփյան (1-ին դասարանների դասվարներ), Լուսինե  Պետրոսյան, Արմինե Գյոնջյան, Տաթև Ավետիսյան (2-րդ դասարանի դասվարներ), Վարսիկ Աթոյան, Ծաղիկ Գասպարյան (3-րդ դասարանի դասվարներ), Երանուհի Խլղաթյան (4-5-րդ դասարանի մայրենիի դասավանդող),  Սոնա Փափազյան ( 4-րդ դասարանների հայրենագիտության դասավանդող),Արմինե Գոգինյան ( 5-րդ դասարանների հայրենագիտության դասավանդող) Գրետա Բակունց (4-5-րդ դասարանների մաթեմատիկայի դասավանդող), Լիանա Ասատրյան(1-5-րդ դասարանների անգլերենի դասավանդող), Դիանա Ղազարյան (1-5-րդ դասարանների ռուսերենի դասավանդող), Շուշան Ալեքսանյան (4-5-րդ դասարանների բնագիտության դասավանդող, 4-5-րդ դասարաններում պարտիզպանության ընտրությամբ գործունեություն), Սեդա Թևանյան (նախակրթարան, 1-5-րդ դասարաններում երաժշտության դասավանդող, 1-3-րդ դասարաններում երաժշտության ընտրույթամբ գործունեություն), Զառա Ոսկանյան (4-5-րդ դասարանների տեխնոլոգիայի դասավանդող, 1-3-րդ  դասարանների ընտրությամբ գործունեության դասվանդող), Սուսան Ամուջանյան (4-5-րդ դասարանների կինոֆոտո ընտրությամբ գործունեության դասավանդող)

      15. Դասավանդողների պակաս՝ ուսուցչի օգնական , 5 տարեկանների ուսուցչի օգնական, դաստիարակի օգնական, երեք երկարացված օրվա կազմակերպիչ

      16. Ուսումնական սենյակներ, կաբինետներ ՝ Նախակրթարանային խմբերը չեն փոխվում, 5 տարեկանների կաբինետը չի փոխվում,  հյուրատան կողքի լաբորատորիան դառնում է երգի-թատրոնի և կինոյի լաբորատորիա, բնագիտության լաբորատորիան կիսվում է՝ դառնալով երկու դասարան չորրորդ և հինգերորդ դասարանի սովորողների համար, բնագիտության լաբորատորիան իջնում է մառան, տեխնոլոգիայի կաբինետը չի փոխվում, երկրորդների  և երրորդների թևում փոփոխություն չկա՝ տեղավորվում են չորս դասարան, երգի լաբորատորիան դառնում է Տաթև Ավետիսյանի վեց տարեկանների սենյակ, առաջին դասարանների լաբորատորիաներում ՝ փոփոխություն չկա:

       17. Անհրաժեշտ վերանորոգման աշխատանքներ՝ Խոհանոցի վերանորոգում, կոսմետիկ վերանորոգում դասարաններում, չորրորդ և հինգերորդ դասարանների նոր լաբորատորիայի վիտրաժային ապակաիներ և բաժանիչ պատի կառուցում, Տաթև Ավետիսյանի  և վեց տարեկանների սենյակի բարեկարգման աշխատանքներ և գույքի համալրում, սանհանգույցների  նորոգում, նկուղների վերաօգտագործում:

Անհատական պլանների փաթեթ՝

Դպրոցի ղեկավար

Թափուր

Նախակրթարան

5 տարեկանների խումբ

1-3-րդ դասարաններ

4-5-րդ դասարաններ

Ուսուցչի օգնական՝

Կազմակերպիչ՝

Երկարացված օրվա կազմակերպիչներ՝ 

 

Փառատոնին ընդառաջ. քանդակների շարք՝ տիկին տիկնիկները կամ տիկնայք

Քանդակագործության, ճարտարապետության և շրջակա միջավայրի ամենամյա միջազգային փառատոնին պատրաստվել ենք դեռևս մայիս ամսվանից սկսած: Ինչպես արդեն գիտեք ներկայացնելու ենք այլընտրանքային քանդակների շարք, որոնք պատրաստված են թղթից, գիպսից և աշխատանքային փուլի վերջում նկարազարդված ու լաքապատված են: Նախագծային աշխատանքի հենց սկզբից սովորողները աշխատել են խմբերով: Յուրաքանչյուր սովորող իր պատկերացումներն ու ստեղծագործական միտքն է հաղորդել իր աշխատանքի մեջ: Արդյունքում տիկին տիկնիկները կամ տիկնայք հետաքրքիր են ստացվել: Վերջնական աշխատանքները ներկայացնում եմ ֆոտոշարքով: